Виберіть бренд

Viessmann
Bosch
WOLF
Kospel

ЕНЕРГОАУДИТ ІНЖЕНЕРНИХ СИСТЕМ

            Оптимізація витрат на енергоресурси повинна починатися з проведення енергоаудиту. Під енергоаудитом розуміється обстеження всіх енергетичних систем і виявлення місць можливих втрат, яке проводиться з метою отримання максимально точної картини всіх затрат на енергетичні ресурси. Як і фінансовий аудит, енергоаудит проводиться з метою отримання об'єктивної інформації про енергоспоживаюче обладнання , на підставі якої можна зробити висновки про стан енергосистем і про подальші заходи щодо їх оптимізації.

Діагностика дозволяє нам стежити, проводити аналітику різноманітних параметрів систем:

- Температури

- Витрата рідини

- Швидкість проходження теплоносія

- Засміченість системи;

- Вологість і склад повітря, що подається;

- Параметри електромережі і безліч інших в залежності від конфігурації і типу системи.

             На одному з об’єктів під час обстеження системи теплопостачання було виявлено, що циркуляційний насос одного з контурів системи опалення працює неефективно – відсутнє автоматичне регулювання, в наслідок чого насос постійно працював. Навіть тоді, коли температура в приміщеннях будинку досягала комфортної, насос продовжував працювати. Наслідком цього було значне споживання електричної енергії – невиправдані грошові витрати на електричну енергію.

            Для оптимізації роботи даної системи було прийнято рішення замінити старий насос на новий, енергоефективний,а також встановити систему автоматичного управління  насосом. Насос підібрано з урахуванням усіх характеристик трубопроводів. Після впровадження заходу було встановлено програму керування насосом, яка передбачає можливість гнучкого регулювання його роботи відповідно фактичної температури в приміщенні.Даний тип автоматики дозволяє користувачеві самостійно встановлювати комфортний рівень температури в приміщенні тим самим регулюючи роботу насосу.  Слід зауважити, що економія електроенергії досягається за рахунок можливості встановлення насосу меншої потужності і його ефективного регулювання. Економія електроенергії від встановлення даного обладнання з  урахуванням  тенденцію росту тарифів на енергоносії,  економія фінансових витрат є досить значною, що позитивно вливає на термін окупності даного обладнання і складає близько чотирьох років. Під час розрахунку враховувався також літній період роботи, так як насос має можливість працює і на охолодження.

 


                                                        До                                                                            Після

            Можна зробити висновок, що досягти досить значної економії можна не тільки за рахунок  енергоефективного використання основного обладнання, а й вдосконалюючи допоміжне обладнання. Досвідчений інженер має помічати деталі,  виправивши які чи відразу заклавши в проект підвищують загальну ефективність інженерної системи в цілому.

Темос - гармонія тепла. Енергозбереження
Альтернативні джерела енергії.
RUUA
(044) 452-32-73
(067) 656-12-06
(067) 232-42-80
© 2022. Сервісний центр Темос
Всі права захищені.
Політика конфіденційності.
Україна, м. Київ, пр. Паладіна, 32, оф. 438
(044) 452-32-73, (067) 656-12-06, (067) 232-42-80
temos@temos.com.ua
Розробка сайту MSGROUP
Кошик замовлень