29 травня 2015
Через підвищені тарифи українці масово відмовляються опалювати будинки газом. Найбільш завзяті встановлюють теплові насоси та сонячні панелі.
Тисячу вісімсот гривень на місяць – лише за газ! Коли Олександр із Чернігова підрахував витрати, то якнайшвидше перевів опалення будинку на тверде паливо. Каже, однієї машини із дровами по дві з половиною тисячі гривень вистачає на півроку.
"Досить підкидати дрова раз вранці – завантаження йде, і завантаження ввечері. Дві завантаження вистачає на добу. Якщо навіть світла немає, у нас стоїть безперебійник, котел роботи своєї не припиняє", – розповів мешканець Чернігова Олександр Протченко.
А ось Олександр із Київської області пішов іншим шляхом – тепло у його будинку завдяки геотермальному насосу. З-під землі на глибині 30 метрів він черпає природне тепло безплатно. За електрику Олександр не платить – встановив сонячні панелі.
"З землі бере температуру цілий рік - 7 градусів - і вона по цьому колектору качає тепло в будинок, а там тепловий насос у будинку, він перетворить ці 7-8 градусів на 45 і ми повністю відмовилися від опалення газом", - повідомив мешканець . Нові Петрівці Олександр Сокиржинський.
Хазяїн каже, інвестиція в енергетичну незалежність витягла шість із половиною тисяч доларів із сімейного бюджету. І вважав - окупиться вона за дев'ять років. Навіть мати переконав приєднатися до сучасних технологій.
"Через сонячні батареї економія йде десь середньорічна 300 кіловат на місяць. У мене ніколи не відключаються ні морозильні камери, ні холодильники", – розповідає Ольга Сокиржинська.
Тим, хто не має вільних грошей, експерти теплоекономії радять зробити прості речі, які врятують не одну гривню у гаманці. Закрити всі щілини, звідки виходить тепло, та встановити батареї з регуляторами. Кому ж по кишені великі витрати звертають увагу на сонячні накопичувачі. 300 літрів гарячої води щодня та все за рахунок сонця.
Як повідомлялося, Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 31 березня ухвалила рішення про підвищення кінцевого тарифу на послуги центрального опалення для населення в середньому на 67% з 1 травня, хоча ціни на газ та оптовий тариф на теплову енергію зросли. вже з 1 квітня.
Попередня | Всі новини | Наступна |